Obiecane placki ziemniaczane
Jakiś czas temu odbyłam kilka bardzo ciekawych rozmów na facebooku. O cieście z owocami, o serniku, o pomysłach na nowe zabawy. Było również wirtualne zamówienie na placki ziemniaczane od Gośki. W moim menu występuje kilka rodzajów. Dzisiaj serwuję zdrową wersję popularnego placka. Doskonała również dla mam, które karmią, dbają o dietę i uważają co jedzą.
Oczywiście tą wersję wpisuję na listę "Jedz zdrowo", która krok po kroku powstaje w mojej kuchni.
A teraz bardzo prosty przepis. Gosiu będą również inne odsłony, cierpliwości :)

Placki ziemniaczane z ziołami
Potrzebne będą:

Ziemniaki obieramy, myjemy i ścieramy na dużych oczkach tarki. Następnie mieszamy z mąką, jajami i przyprawami. Świeże zioła siekamy drobno i wrzucamy. Wszystko dokładnie mieszamy tworząc jednolitą masę. Na blasze wyłożonej papierem do pieczenia układamy niewielkie placki grubości nie większej niż 1cm. Pieczemy w 200 stopniach około 20 minut.

Tym co nie karmią polecam dodatkowo wyciśnięte dwa ząbki czosnku do masy ziemniaczanej. W wersji wzbogaconej podajemy z sosem. 
Po sosy zapraszam do TUTAJ powoli ta kategoria się rozrasta. 
Tym czasem zachęcam do obserwowania bloga, ponieważ nadchodzą zmiany. Nowa fan strona, nowe kategorie, zabawy... koniecznie zaglądajcie i piszcie. Może macie jakieś zachcianki lub smaczki?? Gośka miała i proszę.
Uciekam do kuchni.
Ściskam Ilona

Etykiety: , , ,