Czekoladki z musem czekoladowymKolejny numer magazynu Pasje i Smaki już jest i bardzo mnie to cieszy. To już 5, mam cichą nadzieję, że Wam się spodoba. W tym numerze do wspólnej zabawy zaprosiłam Dusię z Dusiowej Kuchni oraz Ewę z Moje Twory Przetwory. Oby zostały z nami na dłużej, dzięki nim, pokazaliśmy więcej, ciekawiej i smaczniej. 

A żeby zaległości zbyt dużych nie było, zacznę wrzucać przepisy z gazetki. Tym bardziej, że sporo w niej propozycji Walentynkowych, a to już za dni parę. 
PASJE I SMAKI numer 5
Dzisiaj czekoladki z musem czekoladowym. Są niesamowicie pyszne, więc musicie je zrobić. Do tego przygotujcie piękne, kolorowe i przede wszystkim własnoręcznie zrobione pudełeczko, a Wasz Walenty/Walentyna będzie zaskoczony/zaskoczona :). 


Czekoladki z musem czekoladowym
 Potrzebne będą:

Czekoladę rozpuszczamy w kąpieli wodnej. Następnie smarujemy za pomocą pędzelka boki i dno foremki sylikonowej do czekoladek lub małych ciasteczek, wkładamy do lodówki, aby stwardniała. 
Do oddzielnej miseczki  wkładamy serek mascarpone i 3-4 łyżki rozpuszczonej czekolady, dokładnie ubijamy, do uzyskania jednolitej, puszystej masy.
Następnie masą czekoladową wypełniamy czekoladki, w 3/4 wysokości.
Pozostałą rozpuszczoną czekoladą przykrywamy, tworząc dno naszej czekoladki. Pozostawiamy w lodówce do całkowitego stężenia. Na koniec delikatnie wyciągamy z sylikonowych foremek i układamy w kolorowym pudełeczku.


Co sądzicie o samodzielnie przygotowanej bombonierce dla ukochanej osoby? Jeżeli uważacie, że pomysł jest dobry, piszcie :) i wypatrujcie kolejnych słodkości do mega bomboniery.
Ściskam Ilona


Pralinki, trufelki, czekoladki...

Etykiety: , , , ,