Czekoladki z wiśnią w likierze
Kolejna propozycja na doskonałe pudełeczko z czekoladkami, tym razem z procentami, więc z całą pewnością nie będzie to wersja dla dzieci. Procentowe wiśnie w moim domu bywają dość często, ponieważ każdego roku zalewam te owoce robiąc smaczne nalewki. Kilka przepisów muszę koniecznie umieścić na blogu. Bo to smaczna sprawa, a do tego może być ciekawym prezentem. Wystarczy taką nalewkę wlać do ręcznie zdobionej buteleczki, do tego pudełeczko z pysznymi czekoladkami. Czy może być lepszy prezent? hmmm


Czekoladki z wiśnią w likierze
Potrzebne będą:
Czekoladę rozpuszczamy w kąpieli wodnej. Następnie smarujemy za pomocą pędzelka boki i dno foremki sylikonowej do czekoladek lub małych ciasteczek, wkładamy do lodówki, aby stwardniała. 
Do oddzielnej miseczki wkładamy serek mascarpone i 3-4 łyżki rozpuszczonej czekolady, dokładnie mieszamy, do uzyskania jednolitej masy.
Następnie masą czekoladową wypełniamy czekoladki, w 1/3 wysokości, wciskamy do środka jedną wisienkę i uzupełniamy masą do 3/4 wysokości.
Pozostałą rozpuszczoną czekoladą przykrywamy, tworząc dno naszej czekoladki. Pozostawiamy w lodówce do całkowitego stężenia. Na koniec delikatnie wyciągamy z sylikonowych foremek i układamy w naszym pudełeczku.

Wszystkim dorosłym dzieciaczkom życzę takiego pudełeczka, a tym maleńkim uśmiechu i smakołyków z KUCHNI MALUCHA.
Ściskam Ilona

Etykiety: , ,