Bezowe duszki

Bezowe duszki, bezy,halloween, smakołyki na party


Już niedługo Halloween. W moim domu jest to kolejny, fantastyczny pomysł, alby razem spędzić czas. Jeżeli nie ma okazji to ją wymyślamy, przecież fajnie jest spotkać się w gronie najbliższych z powodu spadających liści za oknem ;) Polecam.
Dzisiaj i śmiesznie i strasznie, duszki w słodkim wydaniu. Może wszędzie ich pełni, ale u mnie jeszcze ni ma. Smacznego


Bezowe duszki
Potrzebne będą:

Białka ubijamy na sztywną pianę. Następnie powoli, po jednej łyżce dosypujemy cukier puder nie przerywając miksowania. Dokładamy mąkę ziemniaczaną, miksujemy. Piana musi być bardzo sztywna.
Przy pomocy szprycy, rękawa cukierniczego lub worka z obciętym rogiem, na blachę wyłożoną papierem wyciskamy białka tworząc stożek.
Bezy pieczemy w 150 stopniach, przy uchylonych drzwiczkach piekarnika, około 40 minut. Następnie wyłączamy piekarnik i suszymy bezy kolejne 40 minut. Pamiętajmy, żeby drzwiczki piekarnika były cały czas uchylone.

Moja rada:
Między piekarnik a jego drzwiczki wkładam drewnianą łyżkę, w ten sposób powstaje idealna "szpara" potrzebna do odparowania nadmiaru wilgoci podczas pieczenia i suszenia bezowych duszków. 

A u Was jak halloween?? Ja wybieram się w tym roku na blogerowe party z zaświatów. Muszę pomyśleć o jakimś szatańskim smakołyku <3
Ściskam i wypatrujcie kolejnych pyszności.


Ilona ♥


Etykiety: , , , ,