Eton messDla mnie zaczął się szalony okres. Przygotowanie ogrodu na warzywny sezon wymaga troszeczkę czasu. Posiałam i posadziłam co chciałam, teraz czas na ukwiecenie drugiej części, tej bardziej kolorowej. Aaaaa, że wymyśliliśmy sobie z Panem Małżonkiem, że chcemy mieć plażę, to mam roboty odrobinę więcej :) Ale co tam, już niedługo usiądę z boskim deserem na leżaku i będę podziwiała zamki z piasku budowane przez panów. Cudownie. Już nie mogę się doczekać efektu końcowego. 
A jeśli chodzi o super deser, to zachęcam do przygotowania słodkości z sezonową truskawką. To przepis z kuchni angielskiej. Dawno temu oglądałam ten przepis w jednym z programów Niegelli Lawson, potem spotkała się z nim w Anglii i od tamten pory jest ze mną bardzo często. Polecam Wam również, tym bardziej, że jest bardzo prosty i można go szybko przygotować kiedy wpadną niezapowiedziani goście.
Ściskam Ilona ♥
Ps. Ten deser jest wprost idealny na dzień dziecka :) 


Eton mess
Potrzebne będą:

Truskawki myjemy i wycinamy szypułki. Wrzucamy do garnka z cukrem pudrem i gotujemy, aż całkowicie się rozpadną. 
Śmietanę kremówkę ubijamy, pod koniec wrzucamy pokruszone bezy i delikatnie całość ze sobą mieszamy. Następnie przekładamy do pucharków polewamy sosem truskawkowym. Schładzamy i przed podaniem dekorujemy pokruszoną bezą.

Etykiety: , ,